Infolinka: +420 777 922 700 nebo +420 608 482 203 (po-ne, 8-22 hod.)
Jsme s Vámi již 23 let

Odsavač par - nezastupitelný spotřebič v kuchyni?

Odsavač par nebo-li digestoř je zařízení jehož hlavním úkolem je odsávání výparů a pachů v kuchyních. Doba vaření na otevřeném ohni v černých kuchyních skončila 18. stoletím. V období průmyslové revoluce dochází k rozvoji kuchyní, příchodu plynového vařiče a předchůdcem digestoře se stává komín. Samotný spotřebič na odsávání par podobný tomu dnešnímu byl sestaven až v 60. letech 20 st. italským profesorem Abramo Galassim.

Ostrovní digestor MieleUžitečné ano či ne?

Odpověď zní, jednoznačné ano. Bez odsavačů par by bylo setrvávání v kuchyni během vaření nepříjemné jak pro kuchaře tak i pro ostatní návštěvníky kuchyně. Digestoře umístěné nad varnou deskou či sporákem často neodsávají pouze výpary a pachy z vaření. Slouží i ke snížení vlhkosti vzduchu v kuchyni, díky odsávání vodních par, které vznikají při vaření a mohou způsobit vznik plísní. Odstraňují i mastnotu ze vzduchu, která má tendenci usazovat se na nábytku a stěnách.

 

Technika odvětrávání

Odsavače par rozlišujeme podle techniky odvětrávání. Tradiční digestoře mají odtah veden ven či do komína. Rekuperační někdy též recirkulační nasají výpary z vaření a přes uhlíkový filtr vzduch pročistí a do místnosti vrací již čerstvý. Firma Miele nabízí různě uzpůsobenou ventilační techniku s kompletním příslušenstvím, které docílí optimální funkci přístroje a splní všechny aktuální evropské normy a směrnice.

Mezi kterými druhy lze vybírat?

Miele nabízí širokou škálu druhů od nástěnných a ostrovních odsavačů par přes stropní až po vestavěné. Předností je výsuvný systém k vestavbě do pracovních desek, který nevyžaduje žádný prostor.

Hlavní výhody MieleHlavní výhody odsavačů par Miele

Mezi hlavní výhody digestoří značek Miele je automatika pro inteligentní řízení ventilátorů. Co to znamená? Synchronizace mezi varnou deskou a odsavačem, které si pomocí rádiových vln předají informace o dění na varné desce a odsavač tím přizpůsobí intenzitu odsávání.

Bezpečnost je zajištěná automatickým vypínačem, který zařízení vypne po 10 hodinách provozu. Není tedy nutné se obávat, zda-li jsme digestoř vypli či nikoliv.

Další výhodou je propojení vysokého výkonu odsávání, které je dáno kvalitními radiálními ventilátory na jedné straně a velmi tichého provozu umožněného speciálními těsnícími podložkami na straně druhé.

V neposlední řadě je to moto ”U Miele je všechno možné”, kdy je snaha o individuální přístup k přáním každého zákazníka.

 

Ověřená kvalita

Značka Miele dokazuje svoji kvalitu i prvními příčkami v národních či mezinárodních testech. V České Republice získává značka Miele kontinuálně nejlepší ocenění i od nezávislého testovacího časopisu dTest. Kde mezi ostatními spotřebiči najdeme i širokou škálu různých typů digestoří.

Miele Center Vlášek

Showroom Miele najdete na adrese
Mrštíkova 2140/11 v Hradci Králové
nedaleko OC Futurum.

Zobrazit další kontakty
Nový showroom Miele! Nový showroom Miele!

Proč nakoupit u nás

Jsme dlouhodobý a stabilní prodejce, již 23 let na trhu.

Dopravu a instalaci spotřebičů Miele máme po celé ČR zdarma.

Máme kamenný obchod v Hradci Králové.

Naprostou většinu zboží máme skladem.

Heuréka