Infolinka: +420 777 922 700 nebo +420 608 482 203 (po-ne, 8-22 hod.)
Jsme s Vámi již 23 let

Vaření s Miele a Zdeňkem Pohlreichem - 6.díl

Ve speciálním šestém díle seriálu “Vařte doma jako šéf!” se Zdeněk Pohlreich ocitl v obrácené roli - přihlížel šéfkuchaři Michalovi „Hugo“ Hromasovi. Ze začátku dílu je podrobně vysvětlena příprava kvásku, průběh kvašení a pečení samotného chleba. Potom si již oba šéfkuchaři vyhrnou rukávy a povede se jim upéct křupavý domácí kváskový chléb.

Šéfkuchaři v akci:


Recept na domácí kváskový chléb

Ingredience:

Kvas
  • Voda
  • Bílá hladká mouka
Chléb
  • 600 g hladké bílé mouky
  • 200 g hladké žitné mouky
  • Lžička soli
  • Lžička kmínu
  • 150 g aktivního kvasu

Postup:

Michal Hromas se ujal celé přípravy a názorně vše šéfovi demonstroval. Ze všeho nejdříve poskládal připravené těsto směrem dovnitř, aby v něm zůstal důležitý vzduch. Vytvořil tak měšec a těsto poté otočil naopak. Pro přípravu veky použil techniku "rolování spacáku". Po 2-3 hodinách dali společně těsto i v ošatkách do pečící trouby, vybrali program "kynutí" a do trouby doplnili vodu.

Vzácný host krátce nato Zdeňkovi vysvětlil a ukázal přípravu zadělávání těsta. Prvním krokem bylo nasypání mouky do nádoby - na kilo mouky odpovídá jedna lžíce soli. Za účelem vůně a chuti lze přidat i lžičku kmínu. Michal si rukami vytvořil důlek na kvas, který do nádoby přidal. Vše následně promačkal a postupně přilíval vodu. Namočenou mouku nechal odležet a vzniklo těsto, které poté vyklopil na stůl. Těsto překládal přes sebe technikou: třikrát z jedné strany a třikrát ze strany druhé. Proces kynutí se znovu opakoval. K dílu přiložil ruku i Zdeněk Pohlreich, který se vrhnul do dokončení přípravy a přeložil vykynuté těsto do sebe.

I přesto, že se šéfkuchař Zdeněk Pohlreich v této sekci gastronomie teprve zaučoval, tak si počínal výtečně. Společnými silami vytvořili nadýchaný domácí chléb, který bezpochyby zvládnete upéct díky spotřebičům Miele i Vy z pohodlí domova.

Pro naše zákazníky chystáme také spoustu prémiových služeb. Chcete vědět jaké? Podívejte se ».

Miele Center Vlášek

Showroom Miele najdete na adrese
Mrštíkova 2140/11 v Hradci Králové
nedaleko OC Futurum.

Zobrazit další kontakty
Nový showroom Miele! Nový showroom Miele!

Proč nakoupit u nás

Jsme dlouhodobý a stabilní prodejce, již 23 let na trhu.

Dopravu a instalaci spotřebičů Miele máme po celé ČR zdarma.

Máme kamenný obchod v Hradci Králové.

Naprostou většinu zboží máme skladem.

Heuréka