Infolinka: +420 777 922 700 nebo +420 608 482 203 (po-ne, 8-22 hod.)
Jsme s Vámi již 23 let

Tipy, jak správně naplnit myčku Miele

Pro efektivní ukládání nádobí do plně vestavěných myček Miele pro Vás máme několik praktických rad a triků, se kterými ušetříte prostor, čas i energii.

Mytí běžného nádobí v myčce

Běžné nádobí zahrnuje různé tvary a velikosti talířů, které se vkládají do zadní části spodního koše. Výška horního koše je ve všech myčkách libovolně nastavitelná a použitím žlutých páček nastavíte 3 různé výšky. Koš můžete snížit pouze na jedné straně, což využijete při mytí větších talířů, které jsou uloženy ve spodním koši a pro vysoké sklenice v horním koši.

Talíře o průměru 35 cm se ukládají do spodního koše a můžete je mírně naklonit, aby neblokovaly ostřikovací rameno. V horním koši je mnoho místa pro hrnky a sklenice vlevo i vpravo. Popřípadě můžete vytvořit nad řadou s hrnky další úroveň. 

 

Podívejte se na video a naučte se využívat všech výhod myček MIELE

 

3D příborová zásuvka myček Miele3D Příborová zásuvka

Myčky Miele nabízejí příborovou výsuvnou zásuvku, která je prakticky uložena v horní části myčky pro maximální komfort, proto se nemusíte při vkládání a vyjímání nádobí ohýbat. Příbory se rovnají odděleně do drážek, což umožňuje důkladné umytí ze všech stran. Vytvořením samostatné zóny pro nože, vidličky a lžičky Vám ušetří čas při vyskládání myčky. U některých modelů je možné uskladnit objemnější kuchyňské náčiní doprostřed zásuvky a opět žlutými úchytkami upravit hloubku. Levou stranu 3D příborové zásuvky je možné odsunout a vytvořit tak místo například na vysoké sklenice ve spodním koši.

Jak mýt v myčce šetrně a bezpečně sklenice

Pro umývání sklenic v myčce je vytvořen speciální program Jemný. Spodní koš má po obou stranách držáky na sklenice, který drží pevně sklenice za stopku a brání tak jejímu vyklouznutí. Výška držáku je taktéž nastavitelná pro umístění sklenic s dlouhou stopkou. Držák je umístěný i v horním koši, který je vhodný například pro sklenice na bílé víno. Do některých modelů myček Miele se vejde až 18 sklenic na víno, což je ideální například pro úklid po večírku.

Velké nádobí

Velké nádobí není třeba předmývat a oplachovat s programem Intenzivní na 75°C zvládnete umýt i silně znečištěné nádobí. Jednoduše stačí sklopit spodní řadu trnů v koši, nebo zcela vyjmout zadní část koše a vytvořit tak rovnou plochu na opravdu velké hrnce, mísy nebo plech. 

Sušení AutoOpen u myček MieleSušení AutoOpen

Většina myček Miele má systém patentovaného sušení AutoOpen. Dvířka se automaticky na konci programu samy otevřou a tak teplý a vlhký vzduch uniká z myčky ven, což podpoří sušení. 

Dávkování prášku v myčce

Důležité pro mytí v myčkách je také správné dávkování mycích prostředků, kdy se doporučuje pro lepší výsledek použití soli a leštidla zvlášť v doporučeném množství. 

Hledáte kvalitní a spolehlivou myčku nádobí? Podívejte se na naši nabídku myček Miele zde

Miele Center Vlášek

Showroom Miele najdete na adrese
Mrštíkova 2140/11 v Hradci Králové
nedaleko OC Futurum.

Zobrazit další kontakty
Nový showroom Miele! Nový showroom Miele!

Proč nakoupit u nás

Jsme dlouhodobý a stabilní prodejce, již 23 let na trhu.

Dopravu a instalaci spotřebičů Miele máme po celé ČR zdarma.

Máme kamenný obchod v Hradci Králové.

Naprostou většinu zboží máme skladem.

Heuréka