Infolinka: +420 777 922 700 nebo +420 608 482 203 (po-ne, 8-22 hod.)
Jsme s Vámi již 23 let

Na čem správně vařit či smažit?

K přípravě jídla jeden z nejdůležitějších částí sporáku. Řeč je o varných deskách. Tepelná příprava pokrmů na otevřeném ohni kromě letního grilování pominula a vaření na kamnech a pecích můžeme vidět už jen ve skanzenech.

Možnosti?

V současné době trh nabízí několik možností od plynových varných desek přes indukční až po sklokeramické desky. Dominantou výrobků Miele jsou přístroje SmartLine či ProLine, které v sobě kloubí několik funkcí. Záleží tedy pouze na preferencích zákazníka, kterou možnost si vybere.

Plynové varné desky MielePlynové varné desky

To se ještě používá? Ano, a nejen mezi konzervativními zastánci plynových varných desek. Značka Miele vzala kvalitní základ a doplnila jej technologickými novinkami v oblasti optimálního ovládání a bezpečnosti. Bonusem je elegantní design, který vrhá na klasické plynové vařiče nové světlo.

Každý zákazník má možnost vybrat si různou velikost hořáků. Od malých úsporných až po velké výkonné hořáky určené pro větší množství pokrmů. Kvalitu lze poznat u lithiových nosičů hrnců, které jsou ošetřeny nepřilnavým povrchem PerfectClean pro lepší čištění. Pro maximální bezpečnost mají plynové varné desky funkci GasStop, která při zhasnutí plamene z důvodů např. vyvřelého pokrmu nebo průvanem ihned přeruší dodávku plynu.

Sklokeramické varné desky?

Další možností je ukázat své kulinářské dovednosti nad sklokeramickou varnou deskou, která nabízí komfortní a jednoduché vaření.

Sklokeramické varné desky Miele

Chytrou funkcí je ukazatel zbytkového tepla, který vás na jedné straně ochrání před popálením a na druhé straně ho využijete k ohřevu a tím i k úspoře energie. Blokovací funkce poslouží jako dětská pojistka při nechtěném či nedovoleném zapnutí. U nezvykle dlouhého zahřívaní některé z varných zón dojde k automatickému vypnutí a ochraně vás i vaší domácnosti.

V detailech je síla, to by šlo říci o funkci Timer. Jednoduchý časovač, který po nastavení času varnou zónu automaticky vypne. Už nikdy nebudete hledat baterky do vašeho starého časovače!

 

Indukční varné desky

Indukční varné desky se od předešlých liší především v přesnosti, bezpečnosti a úspoře energie. Proč? Vařením pomocí indukce dochází ke vzniku tepla pouze v místě položení hrnce či pánvičky.Tím zbytečně neuniká teplo a vaří se pouze ve dně hrnce.

Indukční varné desky Miele

Bezpečnost především platí i u indukční varné desky. V případě použití nevhodného či vůbec žádného nádobí na indukční varné zóně, dojde k automatickému přerušení přívodu energie.

Mezi hlavní výhody indukčních varných desek lze zařadit lepší kontrolu ohřevu a především rychlejší a rovnoměrnější ohřev než u ostatních možností. Další výhodou je snadné čištění, z důvodu poměrně chladného povrchu indukční desky se na ni nic nepřipálí. Za nevýhodu může někdo při vaření na indukci pokládat nutnost použití speciálního nádobí z magnetického materiálu.

 

 

Další varianty?

Požadujete profesionálnější vaření na vašich varných deskách? Pak pro vás máme přístroje SmartLine a ProLine, které vám ho zajistí. Grilování, fritování či vaření na jednom místě a bez nutnosti sporáku!

Miele Center Vlášek

Showroom Miele najdete na adrese
Mrštíkova 2140/11 v Hradci Králové
nedaleko OC Futurum.

Zobrazit další kontakty
Nový showroom Miele! Nový showroom Miele!

Proč nakoupit u nás

Jsme dlouhodobý a stabilní prodejce, již 23 let na trhu.

Dopravu a instalaci spotřebičů Miele máme po celé ČR zdarma.

Máme kamenný obchod v Hradci Králové.

Naprostou většinu zboží máme skladem.

Heuréka